Vereniging voor Mensen met Constitutioneel Eczeem

27-12-2023 | De winter-GAAF! ligt nog net voor het einde van het jaar op de deurmat. Hij staat vol met weetjes en nieuws. Zo zijn er de uitslagen van de interessante studie van arts-onderzoeker Florentine de Boer (Amsterdam UMC) naar het voedingspatroon van mensen met eczeem. De kernvraag was: wat zijn de voedingsgewoontes van volwassenen met eczeem en waarin verschillen die van mensen zonder eczeem? Ook interessant is het verhaal van Sylvia Heuvelman die in Zweden het bedrijf Soothla oprichtte dat kleding en beddengoed ontwikkelt voor kinderen met eczeem. En dan zijn er nog de vele rubrieken en columns met verhalen en tips van mensen met eczeem. Leden van de VMCE krijgen de GAAF! toegezonden. Voor hen is dit magazine ook terug te vinden op het besloten deel van deze website.

Gaaf202302 cover

  • Casper van 12 jaar stelt in de rubriek ‘Hey Hallo’ een heleboel vragen aan Vasco van 23 die al ervaring heeft in het omgaan met eczeem. Voorbeelden: Hoe combineer jij sporten met eczeem? Welke reacties krijg je op jouw eczeem en hoe ga je daarmee om? Kun je nu je ouder bent beter aanvoelen wat je moet doen als je eczeem hebt? En hoe reageerden andere leerlingen op jouw eczeem toen jij op de middelbare school zat?
  • Hanne Kause vertelt in ‘Wat voel je als je eczeem hebt’ hoe zij kan genieten van de feestdagen, met herinneringen aan zij dit vroeger met haar familie vierde. En nu al jaren in gezelschap van de top 2000, die haar met al die prachtige nummers naar de eindejaarviering begeleidt.
  • Wat maakt dat je soms wel allergisch reageert en soms niet, of veel minder heftig, op dezelfde hoeveelheid allergeen? Allergoloog Hanneke Oude Elberink (UMC Groningen) geeft toelichting op de factoren die komen kijken bij het aanwakkeren van een allergische reactie.
  • Lees ook de nieuwspagina van de VMCE en de pagina’s met tips om veilig en comfortabel de winter door te komen met je supergevoelige huid.
  • Wil jij ook de hele GAAF! lezen? Word dan lid van de VMCE. Je krijgt dit blad dan vier keer per jaar toegezonden. Je kunt dan ook via het besloten deel van de website eerdere nummers van de GAAF! lezen.

Leden van de VMCE kunnen hier de nieuwe GAAF! online lezen.
Nog geen lid? Word dan nu online lid en lees meteen deze nieuwste GAAF!.

Steun ons en word lid van de VMCEWord lid en ontvang 4x per jaar het magazine GAAF!

Als lid ontvangt u 4x per jaar ons magazine GAAF!, boordevol ervaringen van lotgenoten, praktische tips en de laatste inzichten op het gebied van eczeemzorg. Bovendien krijgt u toegang tot de besloten Facebook-pagina waar leden wel en wee met elkaar delen en waar je alle vragen kunt stellen over je eczeem. Onder het motto 'Beter leven met eczeem' zet de VMCE zich al ruim twintig jaar in voor mensen met constitutioneel eczeem. Met meer leden kunnen we nóg meer betekenen voor mensen met eczeem. Het zou daarom fantastisch zijn als u lid wordt.

Word lid

Lees meer over de VMCE

Vier van de oprichters van de VMCE, allemaal ervaringsdeskundigen vertellen in dit interview uit 1999 over de noodzaak van een vereniging voor mensen met constitutioneel eczeem. Deze redenen zijn nog altijd actueel!