Sinds het najaar van 2008 zijn er problemen met de vergoeding van neutrale zalven en crèmes.
Aan deze problemen ligt een nieuw tariefssysteem voor apothekers, opgelegd door de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa), en de eisen voor bereidingen door de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) ten grondslag. Dit geldt overigens niet alleen voor neutrale zalven en crèmes, ook voor bijvoorbeeld teerpreparaten en andere magistrale receptuur.
Om deze problemen op te lossen is op 1 juni 2009 de Procedure Doorgeleverde Bereidingen in werking getreden. Dit houdt in dat de middelen van bijvoorbeeld de Fagron, maar ook van andere leveranciers, op een andere wijze in het computersysteem van de apothekers moeten worden opgenomen om voor vergoeding in aanmerking te komen.
Gezien het grote aantal middelen (het gaat om honderden) duurt het verwerken van alle dossiers enige tijd. Daar heeft de VMCE op allerlei niveau's aandacht voor gevraagd. En omdat de situatie maandelijks wijzigt, vragen we elke maand een lijst op.
Op dit moment – per 1 maart 2010 – is een groot deel van de neutrale zalven en crèmes opgenomen in de procedure, hoewel het nog steeds niet compleet is. De lijst vindt u hieronder. Er kunnen geen rechten aan worden ontleend.
Lijst Doorgeleverde Bereidingen per 1 maart 2010 (PDF).
Klachten over vergoeding kunnen gemaild worden naar Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken , met daarin tenminste vermelding van het betreffende middel en de zorgverzekeraar.
Word lid van de VMCE om de een sterkere vuist te maken richting overheid en zorgverzekeraars.
Voorlezen


